Największą zaletą rozpoczęcia współpracy z wybraną przez Ciebie drukarnią jest możliwość dopasowania indywidualnej oferty bezpośrednio do Twoich oczekiwań. Profesjonalne doradztwo w oparciu o doświadczenie oraz możliwość stałego kontaktu z firmą to bezcenne atuty, które w znaczny sposób wpływają na zadowalający efekt wykonania zlecenia. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na dokładną realizację zapotrzebowania w zakresie druku, ale także na maksymalnie korzystną cenę. Specjaliści pomogą zoptymalizować Twoje zamierzenia nie tylko od strony kosztowej, ale także technicznej. Firma poligraficzna, która dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, zaoferuje Ci opcję konsultacji projektu, aby trafnie dostosować rodzaj druku do charakteru zlecenia, a tym samym zadbać o jak najlepszy rezultat projektu.

Druk offsetowy czy cyfrowy?

Wybór techniki druku powinien być dopasowany do wytycznych realizacji. Dylemat doboru druku może zostać bardzo szybko rozwiązany. Wnikliwe zapoznanie się z projektem oraz jego założeniami przez specjalistę z branży w prosty sposób wskażę właściwą drogę i zasugeruje odpowiednią alternatywę dla druku.

Obecnie usługi poligraficzne są oferowane najczęściej w dwóch podstawowych formach:

– druku offsetowego;

– druku cyfrowego.

W obu przypadkach można mówić o wysokiej jakości usługi, jednak wybór konkretnej metody powinien być dokładnie przemyślany z uwzględnieniem wysokości nakładu, jego formatu oraz oczekiwanego czasu realizacji.

Wysokiej jakości poligrafia wiąże się zawsze z dostosowaniem metody do potrzeb, wraz z szeroką ofertą w zakresie możliwości druku mniej i bardziej typowych produktów marketingowych, w tym m.in.:

– wizytówek;

– ulotek;

– teczek

– plakatów;

– biletów;

– banerów;

– katalogów;

– folderów;

– zaproszeń;

– etykiet;

–  oraz innych materiałów mogących spełniać funkcje reklamowe lub promocyjne.

Na profesjonalne usługi poligraficzne składa się zarówno druk czarno-biały, jak i kolorowy, przygotowywany na niemal dowolnym materiale (papierze, kartonie,  folii samoprzylepnej czy kalce technicznej). Dla doświadczonej drukarni każde (nawet niestandardowe) zapytanie będzie traktowane jako wyzwanie oraz chęć sprawdzenia się w nowej realizacji. Nieszablonowe projekty są pewnego rodzaju inspiracją, pozwalają na wyzwolenie wyobraźni, co więcej są realizowane wraz z pomocą alternatywnych rozwiązań.

Ważnym czynnikiem decydującym o konieczności indywidualizacji zleceń poligraficznych jest możliwość zaproponowania klientom maksymalnie niskiej ceny, przy zachowaniu wysokiej jakości oferty. Jak wiadomo – czym większy nakład tym lepsze warunki cenowe. Przy dużych ilościach zdecydowanie bardziej opłaca się druk offsetowy, w którym koszty pojedynczego arkusza spadają wraz z podniesieniem liczby drukowanych kopii. Natomiast druk cyfrowy jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na bardziej spersonalizowanych zleceniach, niewielkim nakładzie i krótkim czasie realizacji.

Jak zauważyłeś wybór odpowiedniej drukarni ma duży wpływ na rezultat Twojego potencjalnego projektu. Współpraca ze specjalistami zagwarantuje Ci nie tylko poprawność realizacji , ale także zapewni profesjonalną pomoc, która sprawi że zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.