W nawiązaniu do wcześniejszej tematyki opublikowanych artykułów na naszym blogu firmowym chcemy przedstawić oraz przybliżyć Wam kolejne, inne techniki druku stale stosowane w świecie poligrafii. Ostatnimi czasy mieliście okazję zapoznać się z atutami oraz możliwościami wykorzystania niezwykle często używanego druku wielkoformatowego. Jego efekty w postaci atrakcyjnych dla oka plakatów, szyldów, billboardów czy banerów możecie spotkać w wielu codziennych sytuacjach, chociażby przechadzając się po ulicach swojego miasta. Atrakcyjność metody przejawia się w sposobności produkcji dużych, a nawet wielkich formatów na rozmaitym podłożu m.in. na papierze, banerach, foliach, tapetach, różnego rodzaju tkaninach czy na płótnach typu Canvas. Reasumując, jest to doskonały sposób na niemalże nieograniczony rozmiar wydruku z perspektywą zastosowania realistycznej, bogatej gamy kolorystycznej o wysokiej jakości oraz odporności na czynniki atmosferyczne.

W niniejszym artykule królować będzie kolejna bardzo popularna technika kryjąca się pod nazwą drukowania cyfrowego. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z branżą zapewne powyżej wymienione hasło nie daje Ci wiele do namysłu. Postaramy się, abyś po zaznajomieniu się z treścią tego artykułu rozwiał swoje wszelkie wątpliwości oraz pozyskał cenną wiedzę związaną ze wspomnianą metodą.

Druk cyfrowy wykorzystywany jest do realizacji prac niskonakładowych ukierunkowanych na znakomitą jakość. Można go wykonać na różnorodnych podłożach oraz w szerokim przedziale gramatur. Jego atutem jest możliwość bezpośredniego wydruku z otrzymanego pierwotnie pliku produkcyjnego, bez potrzeby wcześniejszego przygotowania matrycy. Wspomniana technologia druku w połączeniu z nowoczesnym sprzętem pozwala nam na zachowanie doskonałego odwzorowania wszystkich możliwych kolorów, tym samym na otrzymanie wysoce atrakcyjnego produktu ostatecznego. Zaletą jest także jego szybkie wręcz natychmiastowe wykonanie, które sprzyja przy wykonywaniu pilnych, niezwłocznych zleceń często realizowanych na ostatnią chwilę. Istotny jest także fakt możliwości wykonania pojedynczych kopii druku do wcześniejszego podglądu i akceptacji klienta przed wydrukiem całego nakładu. Dzięki temu możemy uniknąć ewentualnych błędów bądź zmienić wybrane uprzednio niekoniecznie trafne elementy graficzne na nowe, które uatrakcyjnią ostateczny wydźwięk. Innym fundamentalnym pozytywem druku cyfrowego jest ewentualność spersonalizowania wydruków. Oznacza to że, każdy arkusz może zawierać inne informacje, zmienne dane czy zupełnie różniące się od siebie detale graficzne. Warto dodać, że zastosowanie tej techniki przy niedużym nakładzie będzie o wiele bardziej ekonomiczne niż w przypadku wykorzystania metody za pomocą druku offsetowego.

Konkludując druk cyfrowy jest użyteczny gdy:

  • decydujesz się na niskonakładowy wydruk, przy korzystnej cenie
  • przygotowane prace są pełnokolorowe
  • chcesz uzyskać najwyższą jakość
  • oczekujesz szybkiego czasu drukowania

Decydując się na tę technologię:

  • oszczędzasz na dodatkowych kosztach przy przygotowaniu matrycy
  • możesz drukować bazując na plikach zapisanych w komputerze
  • masz możliwość wydruków próbnych oraz ewentualnych zmian w obrazie nawet na ostatni moment przed wydrukiem
  • masz ewentualność personalizacji każdej kopii z osobna

Podsumowując powyższe alternatywy zastosowania opisanej formy druku okazuje się, że jest to niezwykle często wykorzystywana oraz praktyczna technika. Pamiętaj, że aby osiągnąć oczekiwany efekt musisz podjąć współpracę z doświadczoną i godną polecenia drukarnią, która spełni Twoje założenia i sprawi, że będziesz ukontentowany ostatecznym efektem.

Zachęcamy do współpracy

Team Navy Blue

 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-druk-offsetowy-i-cyfrowy-dla-firm

http://www.studiouh.com/2010/03/co-to-jest-druk-cyfrowy/

http://blog.drukarniaspeed.pl/druk-cyfrowy-kiedy-warto-stosowac/